2017 BMXNZ South Island Titles – Rider Start List

2017 BMXNZ South Island Titles – Rider Start List

BMXNZ has published the Start List for the 2017 BMXNZ South Island Titles.  

Some riders are still waiting to get licences for the 2017 season, and if they do not licence, this may affect amalgamations. 

5 – 6 Boys (10 Riders) Sponsor: Metro Mart       
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Hunter WILKINSON  New Plymouth TAR  NI3   
 
Brooklyn HANSEN  North Canterbury MNTH  NI7   
 
Jacob WHITE  Tauranga CEN  NZ5   
 
Sam COLEMAN  Kapiti WLG  NZ6   
 
Finlay HARE  Hutt Valley Thunderbolts WLG  51  
 
Austin STRONACH  Christchurch City MNTH  52  
 
Cooper MURPHY  North Canterbury MNTH  53  
 
Liam KING  Alexandra MSTH  54  
 
Austin MORTIMER  Nelson MNTH  55  
 
Cody HEGER  Dunedin MSTH  56  
 
       
6-7 Girls (8 Riders)      
Sponsor: Winstone Wallboards       
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Briar GAMBRILL  Kapiti WLG  NI6   
 
Meg CANNON  East City NTH  NZ1   
 
Maggie SHAW  Cambridge WAI  NZ8   
 
Addison RUTHERFURD  New Plymouth TAR  SI2   
 
Emily WILKINSON  North Avon Christchurch MNTH  57  
 
Kiana MCCUE  Nelson MNTH  58  
 
Hollie TRIBBLE  North Avon Christchurch MNTH  59  
 
Paige LEWIS  North Avon Christchurch MNTH  60  
 
       
7 Boys (11 Riders) Sponsor: The Bike Shop     
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Connor HOOPER  Cambridge WAI  NI3   
 
Blake MURPHY  Kapiti WLG  NI7   
 
Caleb WHITE  Tauranga CEN  NZ4   
 
James BROOKS  Nelson MNTH  61  
 
Eddie MURTON  North Avon Christchurch MNTH  62  
 
Eli MOIR  Alexandra MSTH  63  
 
Luka ABDEL MALAK  North Avon Christchurch MNTH  64  
 
Lockie MCELHINNEY  Alexandra MSTH  65  
 
Charlie LEYSER  Alexandra MSTH  66  
 
Sebastian STETTNER  North Avon Christchurch MNTH  67  
 
Ben POLDEN  North Canterbury MNTH  68  
 
       
8 Boys (15 Riders) Sponsor: Redwood Physio     
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Deacon CONNOR  North Harbour NTH  O1   
 
Ryan GIDDENS  Kapiti WLG  O4   
 
Camden RUTHERFURD  New Plymouth TAR  O7   
 
Mitchell LEWIS  North Avon Christchurch MNTH  SI4   
 
Kobi RUSSELL  Cambridge WAI  SI5   
 
Jake WILKINSON  North Avon Christchurch MNTH  69  
 
Ollie CONNOLLY  North Avon Christchurch MNTH  70  
 
Joe LEWIS  North Avon Christchurch MNTH  71  
 
Deegan HEDGES  Southland MSTH  72  
 
Ashton HEPTONSTALL  Dunedin MSTH  73  
 
Deegan MCCORMICK  Dunedin MSTH  74  
 
Brock MARSHALL  Christchurch City MNTH  75  
 
Kaleb PUKLOWSKI  Nelson MNTH  76  
 
Daniel MASON  Tauranga CEN  77  
 
Connor KING  Rotorua CEN  78  
 
       
8-9 Girls (8 Riders) Sponsor: Redwood Physio     
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Tamai RIWHI  Alexandra MSTH  NZ1   
 
Hayley HANNA  Rotorua CEN  NZ3   
 
Brooke JEMMETT  Christchurch City MNTH  NZ8   
 
Sienna HARE  Hutt Valley Thunderbolts WLG  O5   
 
Kyarnee YOUNG  Australia AUS  SI1   
 
Azaria THORNLEY  North Avon Christchurch MNTH  SI2   
 
Cameron WALLACE  Kapiti WLG  79  
 
Sakana BROOKS  Nelson MNTH  80  
 
       
9 Boys (17 Riders) Sponsor: Trident Homes     
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Azael WITHERS  Hamilton WAI  NI7   
 
Tom COLEMAN  Kapiti WLG  O5   
 
Enzo SANDERS  Christchurch City MNTH  O7   
 
Toby GAMBRILL  Kapiti WLG  SI1   
 
Cooper ARKELL  North Harbour NTH  SI2   
 
Max RICHARDSON  North Harbour NTH  SI7   
 
Fred COOPER  Christchurch City MNTH  SI8   
 
Matiu BADCOCK  Wainuiomata WLG  81  
 
Brayden KING  Alexandra MSTH  82  
 
Jonty PHILLIPS  Australia AUS  83  
 
Rhys HEGER  Dunedin MSTH  84  
 
Ritchie ANDERSON  North Avon Christchurch MNTH  85  
 
Zachary DOYLE  Nelson MNTH  86  
 
Ryan HURLEY  North Avon Christchurch MNTH  87  
 
Heath WILSON  Southland MSTH  88  
 
Cam MOIR  Alexandra MSTH  89  
 
Justin BUTLER  Dunedin MSTH  90  
 
       
10 Girls (6 Riders)      
Sponsor: Solutions 2 Access       
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Hannah MASON  Tauranga CEN  NI6   
 
Tahlia NELSON  Alexandra MSTH  SI3   
 
Katja STUPAR  Whangarei NTH  SI4   
 
Annelise ALLOMES  North Avon Christchurch MNTH  SI5   
 
Juliet FREEMAN  North Avon Christchurch MNTH  SI6   
 
Cassien LEWIS  North Avon Christchurch MNTH  91  
 
       
10 Boys (17 Riders) Sponsor: Trident Homes     
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Dallas DOUGLAS  Cambridge WAI  NI5   
 
Sam CANNON  East City NTH  NZ1   
 
Noah COLE  Christchurch City MNTH  O1   
 
Cooper RICHARDSON  North Harbour NTH  O2   
 
Thomas WEBB  North Harbour NTH  O7   
 
Joshua ALLEN  Kapiti WLG  SI8   
 
Neihana RIWHI  Alexandra MSTH  92  
 
Brook RUTHERFURD  New Plymouth TAR  93  
 
Dillon GAMBLE  North Avon Christchurch MNTH  94  
 
Jack GEBBIE  North Avon Christchurch MNTH  95  
 
Joe RENOUF  Dunedin MSTH  96  
 
Blake LEWIS  North Avon Christchurch MNTH  97  
 
Hayden HALL  Southland MSTH  98  
 
Brock NELSON  Cambridge WAI  99  
 
Hugo FISCHER  North Avon Christchurch MNTH  100  
 
Harrison SMART  North Avon Christchurch MNTH  101  
 
Nick COWIE  Southland MSTH  102  
 
       
11 Girls (7 Riders) Sponsor: Economy Tyres     
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Tia DOUGLAS  Cambridge WAI  NI2   
 
Ella GIDDENS  Kapiti WLG  NI5   
 
Emma HUGHES  Te Awamutu WAI  SI1   
 
Sacha EARNEST  Mountain Raiders NTH  W1   
 
Peyton WAFER  Dunedin MSTH  126  
 
Nevaeh SCOTT  Te Kuiti WAI  127  
 
Abby BURNARD  Dunedin MSTH  128  
 
       
11 Boys (28 Riders) Sponsor: Angus Meats     
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Harry DORMER  North Harbour NTH  NZ2   
 
Joseph CONNOLLY  North Avon Christchurch MNTH  O3   
 
Saxon MORGAN  Southland MSTH  SI3   
 
Robbie COCHRANE  Christchurch City MNTH  SI7   
 
Fletcher YOUNG  Australia AUS  SI8   
 
Caleb MORGAN  Mountain Raiders NTH  103  
 
Cooper MARSHALL  Christchurch City MNTH  104  
 
Cohen HOSKINS  Alexandra MSTH  105  
 
Callum SAMSON  Christchurch City MNTH  106  
 
Zachary ARNOLD  Tauranga CEN  107  
 
Hugo SHAW  Cambridge WAI  108  
 
Ronan MCKERSEY  North Avon Christchurch MNTH  109  
 
Xavier SCOTT  Te Kuiti WAI  110  
 
Zak BURGESS  Waitakere NTH  111  
 
Hunter STIRLING-LINDSAY  North Canterbury MNTH  112  
 
Blake STEENSEN  North Avon Christchurch MNTH  113  
 
Josh MONOPOLI  North Canterbury MNTH  114  
 
Callum MCINTOSH  Mountain Raiders NTH  115  
 
Kaia NELSON  Alexandra MSTH  116  
 
Eamonn DALY  Christchurch City MNTH  117  
 
Cameron LAING  Dunedin MSTH  118  
 
Imanuel ABDEL MALAK  North Avon Christchurch MNTH  119  
 
Caden LEWIS  North Avon Christchurch MNTH  120  
 
Kane JEMMETT  Christchurch City MNTH  121  
 
Harry HATTON  Christchurch City MNTH  122  
 
Hamish LEYSER  Alexandra MSTH  123  
 
Ben JAMES  Alexandra MSTH  124  
 
Blair WILLIAMS  Christchurch City MNTH  125  
 
       
12 Boys (21 Riders) Sponsor: Extrastaff     
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Jon SMOOTHY  Wainuiomata WLG  NI8   
 
Tipene KENNEDY  Mountain Raiders NTH  NZ2   
 
Jake EARNEST  Mountain Raiders NTH  O2   
 
Ryan SAMSON  Christchurch City MNTH  SI3   
 
Jesse-James GREEN  North Avon Christchurch MNTH  SI5   
 
Caleb BELLAMY  Christchurch City MNTH  SI7   
 
George MASSIE  North Avon Christchurch MNTH  129  
 
Hayden MACKENZIE  Christchurch City MNTH  130  
 
Jacob WADSWORTH  Dunedin MSTH  131  
 
Dylan MCELHINNEY  Alexandra MSTH  132  
 
Nic BUTLER  Dunedin MSTH  133  
 
Alex HENLEY  Mountain Raiders NTH  134  
 
Sam SHORT  Rotorua CEN  135  
 
Sam GOURLEY  Christchurch City MNTH  136  
 
Bradley HALL  Southland MSTH  137  
 
Deklin GILLATT  Kapiti WLG  138  
 
Hamish MALCOLM  Rotorua CEN  139  
 
Luke HANNA  Rotorua CEN  140  
 
Ciaran MCKERSEY  North Avon Christchurch MNTH  141  
 
Seb BURNARD  Dunedin MSTH  142  
 
Trey NELSON  Alexandra MSTH  143  
 
       
12-13 Girls (8 Riders) Sponsor: Tripro     
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Brooke KEOWN  Christchurch City MNTH  NI1   
 
Zoe HARTWELL  Papakura NTH  NZ3   
 
Tayla ARNOLD  Tauranga CEN  O7   
 
Amy REDDISH  Christchurch City MNTH  SI1   
 
Stacey CORNELIUS  North Avon Christchurch MNTH  SI5   
 
Grace MOIR  Alexandra MSTH  144  
 
Olivia KEACH  North Avon Christchurch MNTH  145  
 
Samantha WALKER  Christchurch City MNTH  146  
 
       
13 Boys (14 Riders) Sponsor: NZ Frameless Glass     
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Shaun WHITE  Cambridge WAI  NI6   
 
Karepa HEKE KAIAWHA  Tauranga CEN  SI1   
 
James SPEEDY  North Harbour NTH  SI4   
 
Baxter SHAW  Cambridge WAI  SI5   
 
Levi KINGHORN  North Harbour NTH  SI8   
 
Jackson GAZE  North Canterbury MNTH  147  
 
Ben OLDHAM  Alexandra MSTH  148  
 
Damian WOOD  North Avon Christchurch MNTH  149  
 
Ashton STOCKER  North Canterbury MNTH  150  
 
Kiarn LEONARD-GRAHAM  North Avon Christchurch MNTH  151  
 
Neihana NIHONIHO  Christchurch City MNTH  152  
 
Zian FOURNIER  Hamilton WAI  153  
 
Keagan HOSKINS  Alexandra MSTH  154  
 
Lachie JAMES  Alexandra MSTH  155  
 
       
14 Boys (9 Riders) Sponsor: Hutchison Ford     
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Caleb DOUGLAS  Cambridge WAI  NI7   
 
Jack DORMER  North Harbour NTH  SI2   
 
Luke BRYANT  North Avon Christchurch MNTH  SI3   
 
Michael RANFORD  Taupo CEN  SI4   
 
Blake MURCH  North Canterbury MNTH  SI5   
 
Jack KEOWN  Christchurch City MNTH  SI8   
 
Logan KEACH  North Avon Christchurch MNTH  156  
 
Nicholas SINCLAIR  North Avon Christchurch MNTH  157  
 
Ben BURNETT  Southland MSTH  158  
 
       
14 Girls (7 Riders)      
Sponsor: Cook Brothers Construction       
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Kaylah NELSON  Cambridge WAI  NI6   
 
Tia HASTINGS-THURGOOD  Cambridge WAI  NZ2   
 
Casie KING  Tauranga CEN  NZ7   
 
Ruby LAIDLAW  Southland MSTH  O1   
 
Holly OLDHAM  Alexandra MSTH  O4   
 
Lily-Kate HOVELL  North Avon Christchurch MNTH  SI6   
 
Tessa MCNAUGHT  Southland MSTH  159  
 
       
15-16 Boys (9 Riders)      
Sponsor: W & S Painting Contractors       
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Logan CLARKE  Nelson MNTH  NZ7   
 
Ewan WERE  Hawera TAR  SI4 HAW   
 
Blake DAY  North Canterbury MNTH  SI4 NC   
 
Jordan KINGHORN  North Harbour NTH  SI5   
 
Brandon WALLACE  Kapiti WLG  160  
 
Nic DANIELS  North Canterbury MNTH  161  
 
Jordan THWAITES  Christchurch City MNTH  162  
 
Duncan SUTHERLAND  Alexandra MSTH  163  
 
Cody SHORT  Capital BMX WLG  164  
 
       
15-16 Girls (6 Riders) Sponsor: Moreon BMX     
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Bella WADSWORTH  Dunedin MSTH  NZ6   
 
Te Aroha BISHOP  Mountain Raiders NTH  O7   
 
Ella HANSEN  North Canterbury MNTH  SI1   
 
Lucy COCHRANE  Christchurch City MNTH  SI3   
 
Emma WARR  Hutt Valley Thunderbolts WLG  165  
 
Tessa SMOOTHY  Wainuiomata WLG  166  
 
       
17-24 Female 20″ (6 Riders) Sponsor: Around Again Cycles   
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Caitlin GEORGANTAS  Hutt Valley Thunderbolts WLG  NI2   
 
Shannon ALEXANDER  Christchurch City MNTH  O1   
 
Chelsea WATTON  Hamilton WAI  O2   
 
Melissa WERE  Hawera TAR  SI3   
 
Rayner JACKSON  North Avon Christchurch MNTH  167  
 
Corrina LLOYD  Christchurch City MNTH  168  
 
       
30+ Female 20″ (5 Riders) Sponsor: Maxxis Tyres     
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Tamryn HURREN-WEBSTER  Dunedin MSTH  NZ1   
 
Emma STRACHAN  North Avon Christchurch MNTH  NZ2   
 
Jocelyn WALKER  Christchurch City MNTH  NZ3   
 
Elizabeth HOVELL  North Avon Christchurch MNTH  SI4   
 
Emma BURNARD  Dunedin MSTH  169  
 
       
Men Elite (17 Riders) Sponsor: BMX New Zealand     
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
James REDDISH  Christchurch City MNTH  NI4   
 
Carlos KERSHAW  Papakura NTH  NZ3   
 
Luey COTTON  Kapiti WLG  170  
 
Oliver TABAK  North Avon Christchurch MNTH  171  
 
Brad BLAKEMORE  Kapiti WLG  172  
 
Piri STRICKLAND-GREEN  Christchurch City MNTH  173  
 
Connor MAHAN  North Avon Christchurch MNTH  174  
 
Isaac PULLEY  North Canterbury MNTH  175  
 
Aaron DOWNES  Kapiti WLG  176  
 
Daniel BOWERS-WILSON  North Avon Christchurch MNTH  177  
 
Dylan DAY  North Canterbury MNTH  178  
 
Darren YOUNG  Christchurch City MNTH  179  
 
Josh BURNETT  Southland MSTH  180  
 
Jono VARTY  Christchurch City MNTH  284  
 
Josh SMITH  Alexandra MSTH  303  
 
Austin SUE  Mountain Raiders NTH  683  
 
Callum HOLLOWAY  Southland MSTH  812  
 
       
25-39 Male 20″ (11 Riders) Sponsor: Blokart     
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Peter ANDREWS  Dunedin MSTH  SI2   
 
Nathan CORNELIUS  North Avon Christchurch MNTH  SI4   
 
Alexander SEWELL  New Plymouth TAR  181  
 
Nathan ADAIR  Alexandra MSTH  182  
 
Ben ORCHARD  Christchurch City MNTH  183  
 
Johannes STETTNER  North Avon Christchurch MNTH  184  
 
Aaron SMITH  Australia AUS  185  
 
Hayden MORTIMER  Nelson MNTH  186  
 
Daniel MCELHINNEY  Alexandra MSTH  187  
 
Malcolm KOHI  Hutt Valley Thunderbolts WLG  188  
 
Andrew BADMAN  Christchurch City MNTH  189  
 
       
40+ Male 20″ (22 Riders) Sponsor: Smiths Hire     
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Gavin COLEMAN  Kapiti WLG  NI6   
 
Dave MOHI  Rotorua CEN  NZ1   
 
Ken FEIST  Wainuiomata WLG  NZ5   
 
Tony THORNLEY  North Avon Christchurch MNTH  SI1   
 
Stephen WOOD  North Avon Christchurch MNTH  SI6   
 
Roy LEANING  North Avon Christchurch MNTH  190  
 
Tim RIWHI  Alexandra MSTH  191  
 
Brett MCKERSEY  North Avon Christchurch MNTH  192  
 
Terry FINNERTY  Dunedin MSTH  193  
 
Kent BURNARD  Dunedin MSTH  194  
 
Craig MCINTOSH  Taupo CEN  195  
 
Mauricio LIMARI  North Avon Christchurch MNTH  196  
 
Darren SUE  Mountain Raiders NTH  197  
 
Andy HUGHES  Te Awamutu WAI  198  
 
Richard HILL  Christchurch City MNTH  199  
 
Joe LUCAS  Southland MSTH  200  
 
Les GAMBLE  North Avon Christchurch MNTH  201  
 
Malcolm LOCKE  North Avon Christchurch MNTH  202  
 
Darren BONE  North Avon Christchurch MNTH  203  
 
Warren BOGGISS  Hamilton WAI  204  
 
Karl TURNER  Alexandra MSTH  205  
 
Simon HEPTONSTALL  Dunedin MSTH  206  
 
       
8-12 Cruiser (Mixed) (10 Riders) Sponsor: SSPNZ     
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Dallas DOUGLAS  Cambridge WAI  NI5   
 
Thomas WEBB  North Harbour NTH  NZ7   
 
Tipene KENNEDY  Mountain Raiders NTH  O1   
 
Jesse-James GREEN  North Avon Christchurch MNTH  SI5   
 
Joshua ALLEN  Kapiti WLG  SI6   
 
Deklin GILLATT  Kapiti WLG  SI8   
 
Zachary ARNOLD  Tauranga CEN  51  
 
Ronan MCKERSEY  North Avon Christchurch MNTH  52  
 
Fletcher YOUNG  Australia AUS  53  
 
Nic BUTLER  Dunedin MSTH  54  
 
       
13-24 Cruiser – Female (5 Riders) Sponsor: One Pure Water   
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Corrina LLOYD  Christchurch City MNTH  NZ1   
 
Melissa WERE  Hawera TAR  SI6   
 
Carissa GRAHAM  North Avon Christchurch MNTH  55  
 
Tayla ARNOLD  Tauranga CEN  56  
 
Rayner JACKSON  North Avon Christchurch MNTH  57  
 
       
25+ Cruiser – Female (8 Riders) Sponsor: Kumanu     
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Sara PICKIN  Cambridge WAI  NI1   
 
Elizabeth HOVELL  North Avon Christchurch MNTH  SI3   
 
Sally DAVIES  North Avon Christchurch MNTH  58  
 
Tamryn HURREN-WEBSTER  Dunedin MSTH  59  
 
Emma STRACHAN  North Avon Christchurch MNTH  60  
 
Leanne ARTHUR  Kapiti WLG  61  
 
Andrea JENNINGS  Capital BMX WLG  62  
 
Sarah FISCHER  North Avon Christchurch MNTH  63  
 
       
13-16 Cruiser – Male (6 Riders) Sponsor: Subway     
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
James SPEEDY  North Harbour NTH  NZ1   
 
Logan CLARKE  Nelson MNTH  NZ3   
 
Damian WOOD  North Avon Christchurch MNTH  SI3   
 
Ashton STOCKER  North Canterbury MNTH  64  
 
Lachie JAMES  Alexandra MSTH  65  
 
Ewan WERE  Hawera TAR  66  
 
       
17-24 Cruiser – Male (7 Riders) Sponsor: Hopmans QE11 Quality Cars 
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Daniel BOWERS-WILSON  North Avon Christchurch MNTH  NZ1   
 
Piri STRICKLAND-GREEN  Christchurch City MNTH  NZ2   
 
Jayden WALKER  Christchurch City MNTH  NZ6   
 
Luey COTTON  Kapiti WLG  67  
 
Jared TRENBERTH  Christchurch City MNTH  68  
 
Darren YOUNG  Christchurch City MNTH  69  
 
Ethan LEMMON  Christchurch City MNTH  70  
 
       
25-39 Cruiser – Male (6 Riders) Sponsor: M-INT     
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Ben ORCHARD  Christchurch City MNTH  NZ2   
 
Nathan CORNELIUS  North Avon Christchurch MNTH  NZ6   
 
Matt COLLINS  Taupo CEN  NZ8   
 
Jason STANTON  North Avon Christchurch MNTH  71  
 
Andy STRACHAN  North Avon Christchurch MNTH  72  
 
Tim ANDERSON  North Avon Christchurch MNTH  73  
 
       
40-44 Cruiser – Male (5 Riders) Sponsor: Hamilton Jet     
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Matthew PHILLIPS  Australia AUS  NI5   
 
Digger MORGAN  Southland MSTH  SI2   
 
Tim RIWHI  Alexandra MSTH  74  
 
Mauricio LIMARI  North Avon Christchurch MNTH  75  
 
Brett MCKERSEY  North Avon Christchurch MNTH  76  
 
       
45-49 Cruiser – Male (8 Riders)      
Sponsor: David Groves Mike Pero Real Estate     
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Karl TURNER  Alexandra MSTH  SI4   
 
Stephen WOOD  North Avon Christchurch MNTH  SI6   
 
Joe LUCAS  Southland MSTH  77  
 
Les GAMBLE  North Avon Christchurch MNTH  78  
 
Mike BUTLER  Dunedin MSTH  79  
 
Warren BOGGISS  Hamilton WAI  80  
 
Rod BADCOCK  Wainuiomata WLG  81  
 
Tony NELSON  Alexandra MSTH  82  
 
       
50+ Cruiser – Male (5 Riders) Sponsor: Burbridge Automotive   
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Richard SCOTT  Te Kuiti WAI  83  
 
Nigel OLDHAM  Alexandra MSTH  84  
 
Roy LEANING  North Avon Christchurch MNTH  85  
 
Terry FINNERTY  Dunedin MSTH  86  
 
Paul BURLING  Capital BMX WLG  87  
 
       
SUCK IT UP Male SUPERclass 15+ (10 Riders) Sponsor: Suck It Up   
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
James REDDISH  Christchurch City MNTH  NI4   
 
Carlos KERSHAW  Papakura NTH  NZ3   
 
Luey COTTON  Kapiti WLG  170  
 
Brad BLAKEMORE  Kapiti WLG  172  
 
Connor MAHAN  North Avon Christchurch MNTH  174  
 
Daniel BOWERS-WILSON  North Avon Christchurch MNTH  177  
 
Jono VARTY  Christchurch City MNTH  284  
 
Josh SMITH  Alexandra MSTH  303  
 
Austin SUE  Mountain Raiders NTH  683  
 
Callum HOLLOWAY  Southland MSTH  812  
 
       
SUCK IT UP SUPERclass Female 14+ (4 Riders) Sponsor: Suck It Up 
       
NAME  GROUP  PLATE   
 
Caitlin GEORGANTAS  Hutt Valley Thunderbolts WLG  NI2   
 
Shannon ALEXANDER  Christchurch City MNTH  O1   
 
Chelsea WATTON  Hamilton WAI  O2   
 
Rayner JACKSON  North Avon Christchurch MNTH  167  
 

0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.